KVĚTEN U DEFLÍNKŮ

06.06.2024

Tento měsíc byl plný zážitků a aktivit. První polovinu května jsme se zaměřili na rodinu, děti se učily orientovat v rodinných vztazích, povídali jsme si o tom, proč je pro nás rodina důležitá. Připravili jsme překvapení pro naše maminky, které v květnu slaví svátek. Děti se pro ně naučily písničky a básničky, vyráběly přáníčka, kreslily maminčin portrét, mluvily o tom, jaká je jejich maminka. Druhou půli měsíce jsme se věnovali poznávání toho, co se děje v trávě. Děti se seznamovaly se světem hmyzu a učily se chápat význam těchto malých živočichů pro život a rovnováhu v přírodě. Konec měsíce byl ve znamení celoškolního výletu do planetária v Ostravě, kde si děti užily nejen zábavu, ale také získaly nové poznatky o vesmíru, k čemuž napomohly i zajímavé interaktivní exponáty. Téma pokračovalo poznáváním různých druhů dopravních prostředků a dopravních pravidel, v rámci týdne jsme navštívili policejní oddělení státní policie v Novém Jičíne, kde se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací. V rámci třídy jsme oslavili narozeniny našich kamarádů, přivítali jsme maminky na májovém tvoření, užili jsme si rovněž kulturní zážitek v podobě hudebního představení v MŠ s názvem "Za oponou", které se dětem velmi líbilo.