DUBEN U NÁMOŘNÍKŮ

06.05.2024

V dubnu jsme zvolili téma povolání aneb čím budu až vyrostu. Postupně jsme si vyzkoušeli různá povolání i profese jako například: Kuchař, který upekl pizzu, Zedník, který postavil dům, Popelář, který vyvážel a třídil odpadky, Pošťák, který roznášel dopisy, Malíř, který líčí pokoje, Řidič, který řídí autobus a Hasiči, kteří hasili požár. Naučili jsme se rozpoznávat co, a jak (materiál, pomůcky,…), ke každému povolání patří. Také proběhl den otevřených dveří s ukázkou mateřské školy pro nové děti. Další kulturní zážitky byly v Beskydském divadle s pohádkou "Kolíbá se velryba" a pravidelná návštěva kina s pásmem pohádek. Koncem měsíce, nebo-li začátek nového, jsme uspořádali pracovní pobyt na naší zahradě, kde se nám společně s rodiči podařila vybudovat kutilská dílna, kuchyňka, parkovací místa a houpačky z pneumatik. Společně jsme si to užili s výborným občerstvením a opékáním.