DUBEN U MOTÝLKŮ

02.06.2024

Duben byl zahájen jarně – Velikonočním pondělím. S dětmi jsme si povídali o prožití velikonočních svátků a tím také upevňovali naše tradice. Stejně tak jsme měsíc i zakončili – tradicí Čarodějnic. To je totiž další oslava, kterou si každoročně připomínáme. Tentokrát byl dětem přichystán dopolední program v podobě úkolů, míchání lektvarů apod. Velkou část měsíce jsme věnovali planetě a její ochraně, navštívili jsme Žerotínský zámek s programem nazvaným "V podzemí". Děti se dozvěděly, co je v té hlíně všechno schované a jak vlastními možnostmi přispět k ochraně planety. Navštívili jsme také Zahradnictví v Kuníně, ve školce zkoušíme vypěstovat pažitku. Staráme se o živé kytky draceny, u kterých pozorujeme růst. Některé děti se zúčastnily Školky v přírodě - ta je určena především starším dětem, a tak se těšíme, že se další rok zúčastní další zájemci.