ČERVEN 2024 V BARVIČKÁCH

28.06.2024

V červnu jsme díky krásnému počasí trávili většinu dne venku, převážně na školní zahradě. Hry a činnosti jsme přenášeli ven, což se dětem velice líbilo. Užívali jsme si sluníčka, odpočinku a relaxace na dekách ve stínu stromů. Občas jsme se osvěžili lahodným ovoce, případně nanukem.

Jelikož se blíží konec školního roku, znamená to, že některé děti se s námi již rozloučí a v září nastoupí do ZŠ. Samozřejmě to není jen tak a je potřeba se s nimi řádně rozloučit, tudíž každoročně pořádáme takzvané "Pasování dětí na školáky", zakončené spaním ve školce. U dětí velmi oblíbená akce. I letos byli všichni spokojeni a nadšeni, že mohou spát přes noc ve školce.

Měsíc červen je také měsícem výletů a my jsme se vydali do Oblasti Dolních Vítkovic. Děti si užily spoustu legrace a zábavy v Dětském světě. Na více než 950 m2 je postaven svět dospělých, převedený do dětského měřítka (stromy se skluzavkou a houpačkou, pískoviště pro malé archeology, městečko, cukrárna, restaurace McProfík, staveniště, autoservis, dílna, doktor, operační sál, videostudio, hudební studio, obchod, kuchyň, farma, labyrint, důl, vodní svět). Každé z dětí si našlo to "své", svoji zábavu a radost.

No a na závěr, než se všichni rozprchneme na prázdniny, jsme si udělali piknik na školní zahradě. Rodiče s dětmi si přinesli deky, občerstvení. Něco na zub jsme pro ně připravily i my paní učitelky. Užili jsme si příjemné odpoledne v duchu zábavy, radosti a společného povídání.

FOTO ZDE: